RU

Які українці найактивніше шукають роботу - опитування

08.09.2017, 11:03
Які українці найактивніше шукають роботу - опитування - Фото
2cfcb15856c4b81c0f9066f2aab7dfed.jpg

На ринку праці України задіяна приблизно однакова кількість чоловіків і жінок. Водночас сьогодні, як і 10 років тому, чоловіки шукають роботу інтенсивніше. Чи змінився український пошукач за останні десять років, і як саме, розповіла LIGA.net фахівець експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Криворученко.

За словами експерта, відсоток представників сильної статі, задіяних в процесі пошуку роботи, навіть зріс на 7% - з 52% до 59%. Проте, як працюючі чоловіки, так і жінки роблять внесок в розвиток економіки країни фактично в рівній мірі.

Які українці найактивніше шукають роботу - опитування

Згідно з аналізом бази вакансій і резюме на Міжнародному кадровому порталі hh.ua, за останні десять років змінилася і вікова характеристика претендентів. Все активніше до пошуку роботи приєднується молодь віком до 25 років. Але основна частка економічно активного населення сьогодні, як і в 2007 році, складається з українців віком від 26 до 45 років.

Які українці найактивніше шукають роботу - опитування

Тенденції щодо освіти протягом десятиліття залишилися досить стабільними. Українці вчаться у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації. Більшість тих, хто перебуває в пошуку роботи, мають вищу освіту - це магістри, спеціалісти та бакалаври.

Які українці найактивніше шукають роботу - опитування

Якщо подивитися на ті професійні сфери, в яких пошукачі були більш активними в 2007-2017 роках, ситуація відрізняється. Так, десять років тому частіше шукали роботу в сфері рітейлу - 15%. У той же час сьогодні в сфері продажів доводиться ділити пальму першості зі сферою IT і телеком - по 11% відповідно.

Які українці найактивніше шукають роботу - опитування

Якщо розглядати загальну картину того, чи змінився український претендент за останні десять років і як саме, то аналіз бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна демонструє відносну стабільність.

Водночас, з огляду на те, що молодь досить активна в питаннях пошуку роботи, досить популярним сьогодні стає працевлаштування молодих фахівців і студентів, які ще не закінчили навчання. 42% роботодавців зазначають, що програми стажування та працевлаштування для молодих фахівців існують вже давно і їх скорочення не планується.

Раніше повідомлялося, що українців по праву можна вважати трудоголіками. Майже половина з них витрачає на обід менше години.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини