RU

Як з імунітетом до COVID-19 у тих, хто перехворів на початку пандемії. Вчені відповіли

09.11.2020, 09:03
Як з імунітетом до COVID-19 у тих, хто перехворів на початку пандемії. Вчені відповіли - Фото
Скриншот із відео Israel Institute of Biological Research

Після поступового зникнення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 в організмі зберігаються "заточені" під цей конкретний патоген B- і T-клітини імунітету. Тобто, майбутні вакцини, якщо буде доведена їхня ефективність, і природне поширення вірусу серед людей все-таки зможуть наблизити колективний імунітет. Препринт дослідження міжнародної групи біологів викладений на bioRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Тривалість захисту проти повторного інфікування SARS-CoV-2 все ще обговорюється. Існують обґрунтовані побоювання, що певні штами коронавірусу, які накопичили мутації, потенційно можуть бути стійкими до антитіл, які успішно нейтралізують основний тип патогену.

Автори дослідження показали, що довгоживучі Т- і В-клітини імунної пам'яті потенційно можуть бути присутніми в тканинах організму і реактивуватися після нової зустрічі з вірусом.

Біологи перевірили 88 пацієнтів з COVID-19, які видужали, з Італії і, меншою мірою, зі Швеції. Переважна більшість перехворіла в перші місяці спалаху в Європі. Середній вік – 63 роки (від 32 до 89 років), 45 чоловіків і 33 жінки. Легкий перебіг хвороби був у п'ятьох, середній – у 16, важкий – у 52 і критичний – у п'ятьох.

Читайте також: У Британії вдалося відновити пошкоджені клітини зорового нерва

Антитіла проти SARS-CoV-2 були в 85% проб, зібраних протягом першого місяця після появи симптомів. Рівні антитіл IgM або IgA знизилися через місяць, тоді як рівні IgG залишалися стабільними до півроку після встановлення діагнозу. У 80% проб, зібраних через 6-8 місяців після появи симптомів, IgG все ще були, хоч і на значно нижчому рівні.

Специфічні до SARS-CoV-2 імунні відповіді B- і T-клітин пам'яті розвивалися у переважної більшості пацієнтів незалежно від тяжкості захворювання. Вони збільшувалися з часом і залишалися такими, які можна виявити через 6-8 місяців після зараження.

Докладні графіки з титрами антитіл і імунних клітин доступні на останніх чотирьох сторінках PDF.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини