Як повернутися до повноцінного сну після відпустки: порада Супрун

10.09.2018, 10:18
Як повернутися до повноцінного сну після відпустки: порада Супрун - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Не дивитися телевізор або читати новини, радить в.о. міністра охорони здоров'я

Після літнього відпочинку буває важко не тільки увійти в робочий ритм, але й повернутися до повноцінного сну. Про це повідомляє в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

Вона рекомендує перед сном слухати класичну музику. "Дослідження показали, що класична музика або будь-яка музика, яка має повільний ритм від 60 до 80 ударів в хвилину, допомагає швидше заснути. Слухати бажано не відразу перед сном, а десь за 30-45 хвилин. Крім поліпшення якості сну, музика сприяє ослабленню симптомів тривожності і депресії", - зазначила Супрун.

За її словами, краще готувати очі до сну заздалегідь.

"Надмірна кількість світла може негативно впливати на якість сну. Адже світло будь-якого типу може пригнічувати вироблення гормону мелатоніну, який сприяє здоровому сну. Вчені відзначають, що сині світлові хвилі мають найбільш сильний вплив", - сказала Супрун.

Вона вважає, що краще не дивитися телевізор або читати новини на гаджеті безпосередньо перед сном, а важливо уявити приємне місце проводження або почитати книгу. "Краще читати друковану книгу, ніж на телефоні або іншому гаджеті. Додаткове світло не сприятиме швидкому засипанню", - сказала Супрун.

Чиновник рекомендує стежити за раціоном. "Щоб краще засипати, стежте за раціоном: уникайте кофеїну (за шість годин до сну і алкоголю (за чотири години до сну) і великої кількості їжі перед сном. " Куріння також може вплинути негативно на якість сну і швидкість засинання", - додала вона.

Супрун розповіла, що після сезону відпусток складно повертатися до робочого ритму, як зробити цей процес максимально комфортним і не звільнитися.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями