Як отримати статус учасника бойових дій: пояснюють юристи

23.06.2018, 13:01
Як отримати статус учасника бойових дій: пояснюють юристи - Фото
Удостоверение УБД (фото - пресс-служба Генштаба ВСУ)

У юридичній службі ЗСУ роз'яснили, які документи необхідно подавати учаснику операції об'єднаних сил, щоб отримати статус учасника бойових дій. Про це йдеться в повідомленні відомства в Facebook.

Існує три категорії осіб-учасників ООС:

а) особи, які брали участь в ООС;
б) брали участь в ООС менше 30 календарних днів (у разі безпосереднього зіткнення і вогневого контакту з противником, проведення розвідзаходів);
в) отримали поранення, контузії або каліцтва (крім випадків необережного поводження зі зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби).

Перші подають: документи про направлення у відрядження в райони ООС, довідку про участь в ООС (додаток 4 до постанови Кабміну №413), виписки з наказів ГШ ЗСУ про притягнення до ООС, а також виписки з наказів командувача ООС, командирів ОТГ про прибуття в райони ООС (або вибуття з них).

Другі до того ж комплекту подають додатково виписки з бойових наказів, розпоряджень, донесень (журналів бойових дій і оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення і вогневого контакту з противником або проведення розвідзаходів.

Треті подають той же комплект документів, що і перша категорія, плюс матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій і каліцтв.

"У разі отримання статусу УБС за участь в АТО до введення ООС порядок оформлення документів залишається незмінним", - підсумували військові юристи.

Станом на 2 травня статус УБС отримали 335 тисяч 303 особи.

Читайте також: Юристи ЗСУ пояснили, кому потрібна допомога при звільненні

22 березня 2018 року Кабмін почав роботу над створенням Міністерства у справах ветеранів АТО.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского