RU

Як колоти дози вакцини Oxford-AstraZeneca і яким буде захист: нові дані в The Lancet

23.02.2021, 09:42
Як колоти дози вакцини Oxford-AstraZeneca і яким буде захист: нові дані в The Lancet - Фото
Вакцина AstraZeneca (Фото: EPA-EFE/Remko de Waal)

Антиковідна вакцина Oxford/AstraZeneca дає найбільш ефективний захист, якщо колоти дві дози з інтервалом між ними в три місяці і більше (якщо інтервал менше – сенсу небагато). Навіть одна її доза цілком непогано захищає в тримісячний період, пишуть автори публікації в The Lancet.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

З 23 квітня до 6 грудня 2020 року 24 422 учасників клінічних випробувань були набрані і вакциновані в чотирьох гілках дослідження, з яких 17 178 були включені до первинного аналізу (8597 отримували вакцину і 8581 – плацебо).

Госпіталізацій із COVID-19 в прищепленій групі не було після першого тритижневого періоду. За той же час до лікарні потрапило 15 хворих із групи, якій не робили щеплення. При цьому 84 випадки інфекції було у щеплених і 248 – в плацебо-групі.

Читайте також: 99% захист від важкого ковіду і смерті. Нові дані Ізраїлю щодо Pfizer-BNT

Ефективність однієї дози вакцини з 22 до 90 дня після уколу – близько 76%.

У тих, хто отримав дві дози, захист був вищим серед вакцинованих із більш тривалим інтервалом між дозами. Наприклад, 81,3% у тих, хто отримав другий укол через 3 місяці, і всього 55,1% – у щеплених другою дозою щонайбільше через 1,5 місяця після першої.

При цьому аналіз показав, що захист не слабшав у тримісячний термін після вакцинації однієї дозою (як із протективністю далі – даних поки немає).

Точно так само тримаються цей термін і рівень антитіл (у людей >56 років – нижче): з мінімальним зниженням на 90-ту добу. Рівні антитіл удвічі вищі після інтервалу в три місяці і більше проти інтервалу менше 1,5 місяця (дані щодо осіб від 18 до 55 років).

Читайте також: Ефективність Рfizer-BNT проти симптомів і госпіталізації: оцінки із США

Щодо безпеки препарату ситуація наступна: так звані "небажані явища" були відзначені після введення доз у 0,9% учасників прищепленої групи і 1,1% плацебо-групи. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 7 смертей, які вважаються не пов'язаними з вакцинацією: 2 в групі "вакцина" і 5 – плацебо.

ВАЖЛИВО. Дослідження проводилося в період переважного поширення оригінального варіанту вірусу, а не його мутанта – "британця", який більш заразний і, ймовірно, дещо підвищує тяжкість перебігу хвороби і смертність. Дані з ним, ймовірно, відрізнялися б від тих, що в цьому матеріалі. Також автори, для чогось змішавши кілька різних сценаріїв, вивели "загальну ефективність" після 14 і більше діб після другої дози – 66,7%.

Читайте також: "Отримаємо до осені". Лукашенко заявив, що Білорусь створює свою вакцину від COVID-19

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини