RU

Європейський суд оштрафував Росію за зникнення жителів Чечні

19.02.2010, 10:45

Росія програла у Страсбурзькому суді дві справи з позовів жителів Чечні про зникнення їхніх родичів.

Як повідомляє "Кавказький вузол", у заяві Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зазначено, що Москва повинна виплатити позивачам 120 тис. євро, окрім судових витрат.

Перший позов подали батьки чеченця Зураба Ірісханова. За даними суду, група озброєних людей відвезла З.Ірісханова з дому 19 червня 2002 року, після чого його доля залишається невідомою. Палата суду постановила, що російська влада порушила європейську Конвенцію про захист прав людини і основних свобод. Російська влада має виплатити батькам З.Ірісханова 60 тис. євро за моральний збиток і 5,5 тис. євро відшкодування судових витрат.

Позивачами у другій справі виступила дружина жителя Грозного Абу Алієва, якого озброєні люди в камуфляжі відвезли в невідомому напрямку 29 жовтня 2002 року. Суд постановив, що російська влада має виплатити позивачці 60 тис. євро за моральний збиток і 1,65 тис. євро відшкодування судових витрат.

Рішення ЕСПЛ набуде чинності, якщо сторони протягом трьох місяців не звернуться з проханням передати справу до Великої палати суду.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини