RU

Євроінтеграцію підтримують 58% українців, проти - 31%

18.11.2013, 11:52
Євроінтеграцію підтримують 58% українців, проти - 31% - Фото
0bfb550bf454faf8a32563b696b2333c.jpg
Більшість жителів України - 58% - підтримують вступ України до Європейського Союзу. У порівнянні з минулим роком кількість прихильників євроінтеграції зросла на 6%. Про це свідчать результати соцопитування DW-Trend, проведеного в листопаді київським відділенням Інститутом вивчення громадської думки IFAK на замовлення Deutsche Welle.

Кількість противників приєднання до ЄС, за даними дослідження, збільшилася несуттєво - до 31%.

Більшість прихильників членства в ЄС, згідно з даними опитування, висловлюються за максимально швидкий вступ до Євросоюзу. 37% респондентів хотіли б, щоб воно відбулося в найближчі п'ять років. "Ще рік тому такого стрімкого приєднання бажали лише 26 %. Навіть на сході та півдні України 50 %, традиційно орієнтованих на Росію, 50 відсотків в принципі за вступ до ЄС. На заході та в центрі таких - 60 відсотків", - інформує видання.

На думку 49% опитаних, головною метою Євросоюзу є економічне зростання. Цю мету підтримують 62 % українців. У той же час 32% українців вважає, що однією з цілей ЄС є зміцнення демократії і свободи слова.

Щодо іміджу України в Європі 32% опитаних вважають, що нашу країну розглядають, в першу чергу, як постачальника сировини та дешевої робочої сили. Тільки 14 % громадян переконані, що Україна сприймається як надійний стратегічний партнер.

Оцінюючи відносини України з ЄС, 42% називають ці відносини дружніми і партнерськими. При цьому відносини з Росією в очах українців погіршилися. 55% респондентів оцінюють ці відносини як натягнуті чи навіть ворожі, 28% вважають їх дружніми, тоді як рік тому показники були з точністю до навпаки: 55 % називали відносини з Росією дружніми, 22% - ворожими.

Репрезентативне опитування проводилося в листопаді на замовлення Deutsche Welle в українських містах з населенням понад 50 тисяч осіб. Всього було опитано 1000 українців віком від 18 до 65 років.

Нагадаємо, 28-29 листопада на саміті у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини