RU

Вперше вчені знайшли ген сивини

02.03.2016, 10:10
Вперше вчені знайшли ген сивини - Фото
Фото: zdorovie.com
Вчені вперше виявили ген, відповідальний за появу у людини сивого волосся. Про це повідомляє Lenta.ru.

Фахівці також знайшли безліч генів, що відповідають за колір волосся, його форму і щільність. Дослідження авторів опубліковано в журналі Nature Communications.

Відповідальним за посивіння волосся виявився ген IRF4, який раніше був відомий вченим як регулятор виробництва меланіну - пігменту, що визначає колір шкіри, волосся і очей. Ген PRSS53 впливає на появу кучерявого волосся, за товщину брів відповідає FOXL2, а за появу "моноброви" відповідає ген PAX3, за товщину бороди - EDAR.

Вчені проаналізували 6,63 тисячі чоловік - 45% чоловіків і 55% жінок, які були родом з Латинської Америки (Бразилії, Колумбії, Чилі, Мексики і Перу). Серед вивчених 48% були європейцями, 46% - корінними американцями і 6% - афроамериканцями.

Учасники були поділені на групи в залежності від форми і кольору волосся, а також ступеня облисіння і посивіння. В оцінках бороди і товщини брів брали участь тільки чоловіки. Візуальні дані потім були зіставлені з отриманою генетичною інформацією. Вибірка забезпечила велику різноманітність у формі і кольорі волосся.

Вчені відзначають, що результати їх дослідження виявляться корисними для судово-медичної експертизи на основі ДНК і складання візуального профілю потенційного злочинця в Латинській Америці та Східній Азії. У попередніх дослідженнях враховувалися тільки ДНК людей європейського походження.

Вчені з медичного центру Рочестерського університету виявили стовбурові клітини, які можуть реконструювати кістки лицьового відділу черепа і черепну коробку мишей.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини