RU

ВООЗ не рекомендує використовувати ремдесивір у госпіталізованих хворих з COVID-19

20.11.2020, 07:29
ВООЗ не рекомендує використовувати ремдесивір у госпіталізованих хворих з COVID-19 - Фото
Ремдесивір (скриншот з відеозапису Science Insider)

Поки що немає твердих доказів, що ремдесивір покращує виживаність або будь-які інші клінічні показники у госпіталізованих пацієнтів з COVID-19, незалежно від тяжкості захворювання. Тому його не слід рекомендувати для лікування хворих на коронавірус,  пише 20 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Керівництво ВООЗ щодо клінічної допомоги при коронавірусі розробила міжнародна група, в яку входять 28 експертів в галузі клінічної допомоги, чотири пацієнти-партнери і один фахівець з етики. Воно розроблено у співпраці з некомерційною організацією Magic Evidence Ecosystem Foundation (MAGIC) – та надала методологічну підтримку.

Робота над цим почалася 15 жовтня, коли ВООЗ показала проміжні результати рандомізованого контрольованого випробування клінічного випробування "Солідарність", в якому враховувалися дані більше 7000 пацієнтів в чотирьох дослідженнях.

Читайте також: Судитися за неносіння маски набагато дорожче, ніж заплатити штраф – Малюська

"Дані свідчать про відсутність значущого впливу на смертність, потребу в штучній вентиляції легенів, час до клінічного поліпшення та інші важливі для пацієнта результати", – підкреслили в ВООЗ.

У групі з розробки рекомендацій заявили, що необхідні додаткові дослідження, особливо для забезпечення більшої достовірності доказів для конкретних груп пацієнтів, і підтримали подальшу участь добровольців у випробуваннях ремдесивіра.

Читайте колонку: Черговий пафосний піар: що спільного у "української вакцини" від Зеленського і морської свинки

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини