RU

Воєнний стан: поляки отримали фейкові смс про мобілізацію

29.11.2018, 15:37
Воєнний стан: поляки отримали фейкові смс про мобілізацію - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Агентство внутрішньої безпеки Польщі отримало сигнал про направлення фальшивих смс-попереджень нібито від урядового центру безпеки (RCB) і почало з'ясовувати всі обставини цього інциденту. Про це заявив прес-секретар міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарін, повідомляє Польське радіо.

За даними видання, на цьому тижні жителі однієї із гмін на південному сході Польщі отримали на свої мобільні телефони текстові повідомлення про те, що всі чоловіки призовного віку повинні прибути в органи влади гміни в зв'язку з ситуацією в Україні.

В урядовому центрі безпеки спростували відправлення подібних фейкових смс-повідомлень.

Жарін уточнив, що Агентство внутрішньої безпеки вивчає походження цих повідомлень, але поки не може говорити про конкретні факти. Він додав, що ці інциденти були локальними.

За інформацією інтернет-порталу InfoSecurity24, жителям східних районів країни від відправника під назвою "Alert RCB" надходили такі повідомлення: "Увага! Чоловіки віком 18-65 років, які живуть на території гміни Дукля (Підкарпатське воєводство), зобов'язані прибути до управління гміни 27 листопада на 10:00 в зв'язку з "кризовою ситуацією" в Україні. Прошу очікувати наступні повідомлення".

Офіційно програма "Alert RCB" почне в Польщі працювати 12 грудня. Зараз йде її пілотаж. Програма буде попереджати користувачів мобільних телефонів про можливі загрози.

28 листопада 2018 року 2018 року в Генштабі ЗСУ підтвердили, що в зв'язку з введенням воєнного стану загальної мобілізації не буде.

Раніше в Міноборони заявили, що на даний момент немає рішення про вилучення автомобілів або іншого майна громадян на територіях, де введено воєнний стан, так як у армії поки досить своїх резервів.

Читайте також: Де в Україні ввели військовий стан: карта

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини