RU

Водень, TikTok і віддаленка: MIT назвав 10 технологій 2021 року, що змінять майбутнє

25.02.2021, 22:00
Водень, TikTok і віддаленка: MIT назвав 10 технологій 2021 року, що змінять майбутнє - Фото
Ракета Alpha Firefly Aerospace, що виводить супутники на орбіту Землі

Журнал Массачусетського технологічного інституту MIT Technology випустив щорічний список із десяти технологій, що будуть розвиватися в 2021 році і кардинально змінять світ у майбутньому.

Источник: SELMAN DESIGN

Джерело: SELMAN DESIGN
1. Вакцини з матричною РНК

Дві найбільш ефективні вакцини проти коронавірусу засновані саме на матричній РНК, технології, яка розроблялася вже 20 років. Якщо коронавірус продовжить мутувати, вакцини з мРНК можна буде легко і швидко модифікувати. У розробці знаходяться технології з використанням мРНК, що можуть допомогти організму боротися з раком.

2. GPT-3 – третє покоління алгоритму обробки природної мови

Великі комп'ютерні алгоритми засновані на природній мові, що навчаються писати і говорити, – це великий крок до ШІ, який може краще розуміти і взаємодіяти зі світом. GPT-3 на сьогоднішній день є найбільшою і найбільш грамотною моделлю. Навчений на текстах тисяч книг і більшої частини Інтернету, GPT-3 може імітувати рукописний текст із надприродним реалізмом.

Иллюстративное фото TikTok (Фото – depositphotos.com)

Ілюстративне фото TikTok (Фото – depositphotos.com)

3. Алгоритми рекомендацій TikTok

Алгоритми TikTok особливо добре вміють подавати релевантний контент нішовим співтовариствам користувачів, які поділяють певні інтереси або погляди. Здатність нових творців швидко отримувати багато переглядів – і легкість, з якою користувачі можуть відкривати для себе так багато видів контенту, – сприяли приголомшуючому зростанню популярності програми.

4. Літій-металеві батареї

Новий акумулятор QuantumScape, що заснований на літій-металевих батареях, може збільшити запас ходу електромобіля на 80%. Крім того він дозволить набагато швидше заряджати електромобілі.

Иллюстрация: FRANZISKA BARCZYK

Ілюстрація: FRANZISKA BARCZYK

5. Зберігання персональних даних

Принцип довірчого зберігання даних пропонує альтернативний підхід, який деякі уряди починають вивчати. Його суть полягає в наявності юридичної особи, що збирає особисті дані людей та управляє ними від їх імені.

6. Зелений водень

Водень завжди був цікавою заміною викопного палива. Він горить не виділяючи вуглекислого газу, енергоємний, добре накопичує енергію з відновлюваних джерел і з нього можна виробляти рідке синтетичне паливо, що може замінити бензин або дизель.

Иллюстрация: FRANZISKA BARCZYK

Ілюстрація: FRANZISKA BARCZYK

7. Цифрове відстеження контенту

Коли коронавірус почав поширюватися світом, спочатку здавалося, що цифрове відстеження контактів може нам допомогти. Застосунки можуть використовувати GPS або Bluetooth для створення списку людей, які недавно перетиналися. У цьому питанні є недоліки з конфіденційністю, однак вивчивши і відпрацювавши їх, можна отримати хороший інструмент у сфері медтеху.

8. Надточне позиціонування

Усі ми користуємося GPS щодня, але він має точність від 5 до 10 метрів. Нові надточні технології позиціонування мають точність у межах декількох сантиметрів або навіть міліметрів. Це може бути корисно для роботів-доставщиків і безпілотних автомобілів або, наприклад, для відстеження зсувів.

Иллюстративное фото: freepik.com

Ілюстративне фото: freepik.com

9. Віддалене все

Пандемія змусила світ перейти на віддалений режим роботи. Великі компанії та невеликі стартапи у всьому світі виконали колосальну роботу із забезпечення того, щоб віддалена освіта й медицина добре працювали для людей.

10. Мультизадачний штучний інтелект

Один із багатообіцяючих підходів до вдосконалення навичок ШІ – розширити його почуття. Зараз ШІ з комп'ютерним зором або розпізнаванням звуку може відчувати речі, але не може "говорити" про це.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram:  тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини