Водіїв можуть зобов'язати перездавати на права кожні 5 років

25.01.2017, 14:38
Водіїв можуть зобов'язати перездавати на права кожні 5 років - Фото
c8884dfa99286b34296245526297f3d5.jpg
В Україні планується знизити термін дії водійського посвідчення в залежності від категорії транспорту до 5-15 років, після закінчення яких водії повинні будуть повторно перездавати іспити з водіння. Про це у своєму Facebook повідомила заступник міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Як зазначила чиновниця, невід'ємною вимогою Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом є гармонізація національного законодавства та приведення внутрішніх правових норм у відповідність з європейськими. Це стосується, в тому числі, норм, що регулюють дорожній рух. З метою виконання двох директив ЄС МВС готує зміни до закону про дорожній рух і правила дорожнього руху.

За словами Дєєвої, одна з вищезазначених директив - 2006/126 /ЄС - спрямована на обмеження віку для допуску до управління певними категоріями транспортних засобів, гармонізацію категорій і підкатегорій ТЗ, впровадження мікрочіпа як складової частини водійського посвідчення і нових термінів дії посвідчень.

Читайте також: Протест автомобілістів: на в'їздах до Києва палять шини - фото, відео

"Сьогодні національне водійське посвідчення дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами директиви, нормами повинні бути встановлені нові терміни - від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров'я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам", - повідомила Дєєва і додала, що категорії транспорту також будуть переглянуті.

Також, за словами заступника голови МВС, нормування віку отримання прав розширить доступ до управління окремими категоріями транспорту, мікрочіпи в водійських посвідченнях забезпечать захист від підробок, а перегляд термінів дійсності прав сприятиме більшій безпеці дорожнього руху.

Ще одна директива - 2008/68/ ЄС - передбачає нові стандарти періодичності технічного контролю транспорту, що перевозить небезпечні вантажі, стандарти підготовки та екзаменації водіїв і відповідальних за перевезення осіб, а також вводить вдосконалену систему звітності.

7 липня 2016 року Верховна Рада збільшила штраф за водіння в нетверезому стані в три рази - до 600 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (10200 грн).

Читайте також: З початку року під Києвом затримали майже 170 п'яних водіїв

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю