RU

Водійських категорій в Україні стало вдвічі більше

26.09.2008, 14:32

Департамент ДАІ МВС України привів водійські категорії у відповідність до європейських стандартів. Про це сьогодні журналістам заявив Сергій Коломієць, начальник ДАІ України.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, прийнятий цього тижня Верховною Радою України Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" враховує вимоги Європейської конвенції про дорожній рух. Зокрема, чинні категорії доповнюються новими категоріями транспортних засобів: А1, В1, С1, D1, D (ред. - досі ця категорія давала право на управління автобусом), ВЕ, C1Е, CE, D1Е, DE, T.

С. Коломієць пояснив, що, наприклад, категорія А1 дає право на управління скутером, а В1 – легкового автомобіля з причепом. Крім того, новий Закон України встановлює можливість дістати право на управління автобусами, трамваями і тролейбусами D1, D, D1Е, DE, Т і тепер тільки особам, які досягли 21-річного віку.

Нагадаємо, що досі було 5 категорій на керування тим чи іншим видом транспорту: А – мотоцикли, В – легкові автомобілі, С – вантажні автомобілі, D – автобуси, Е - транспортні засоби з тягачем, які належать до категорій В та С, або D, якими водій має право управляти, але самі вони не належать до жодної із перерахованих категорій.

Досьє на Сергія Коломійця >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини