RU

Водіям-порушникам відтепер загрожує до 60 годин громадських робіт

17.11.2008, 11:11

З 17 листопада для водіїв транспортних засобів - порушників правил безпеки на дорогах - вводиться такий вид адміністративного стягнення, як "громадські роботи". Це передбачено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", прийнятим Верховною Радою в кінці вересня і опублікованим 17 жовтня в офіційних виданнях "Голос України" і "Урядовий кур'єр".

Громадські роботи полягають у виконанні особою, що вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи або навчання час безкоштовно суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.


Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським або міським районним судом (суддею) на строк від 20 до 60 годин і виконуються не більше 4 годин у день.


Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років і чоловікам старше 60 років.

Так, наприклад, у разі перевищення водіями швидкості руху транспортних засобів більше 50 км в годину, у разі порушення вимог дорожніх знаків і дорожньої розмітки, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, у разі відмови надати перевагу в русі пішоходам на нерегульованому пішохідному переході - з 17 листопада накладається штраф у розмірі від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 грн.) або 30-40 годин громадських робіт.

Якщо водій залишає місце ДТП, йому загрожує штраф від 15 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 306 грн.) або 30-40 годин громадських робіт, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.

З цим Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", а також з іншими нормативно-правовими актами можна ознайомитися в системах ЛІГА:ЗАКОН >>>

Про новини ДАІ і ситуацію на дорогах>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини