Власник Google не хоче добувати електрику повітряними зміями

19.02.2020, 12:39
Власник Google не хоче добувати електрику повітряними зміями - Фото
Фото: x.company

Холдинг Alphabet, що володіє пошуковою системою Google, припиняє свою участь у проекті зі створення повітряних зміїв для вироблення електрики силою вітру. Стартап Makani, який розробляє їх, продовжить роботу і шукає інвесторів, пише Medium.

Отримуючи фінансування від Alphabet, розробники з Makani створили демо-проект потужністю 20 кВт і планували збільшити його можливості до 600 кВт. Також в 2018 році на Гаваях розгорнули наземну станцію Паркер Ранч із створеними повітряними зміями.

Відмова від участі в проекті Makani, вважає видання Techrunch, пояснюється зміною стратегії Alphabet у більш консервативну сторону. Коли Google купив Makani в 2013 році, пошуковий гігант також займався іншими ризиковими проектами, включаючи повітряні кулі для доставки інтернету і смарт-окуляри. Зараз Google є частиною Alphabet, а його засновники - Сергій Брін і Ларрі Пейдж - залишили свої посади керівників Alphabet, передавши їх поточному директору Google Сундару Пічаю. Alphabet стає холдингом, який більше зацікавлений у прибутку від своїх проектів і відмовою від тих, які його не приносять.

ДОВІДКА. Повітряні змії Makani пропонують закрити нішу прибережних вітряних електростанцій. Глибина в таких місцях часто занадто велика для встановлення стаціонарних віртяків. При цьому в таких регіонах дмуть сильні і стабільні вітри. Літальні апарати Makani піднімаються на висоту близько 300 метрів, де зависають і виробляють електрику, використовуючи для цього ефект польоту при бічному вітрі.

Читайте російською: Владелец Google не хочет добывать электричество воздушными змеями

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю