RU

Вірус звичайної застуди може витісняти з організму коронавірус – дослідження

23.03.2021, 21:33
Вірус звичайної застуди може витісняти з організму коронавірус – дослідження - Фото
Ілюстративне фото: Sem van der Wal/EPA

Вірус, що викликає застуду, може витісняти коронавірус з організму, так як він сильніший. До такого висновку прийшли науковці з Університету Глазго, які провели відповідне дослідження, повідомляє  BBC.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відомо, що деякі віруси "конкурують" за місце в організмі людини. Грип ніколи не дає можливості іншому вірусу співіснувати з ним.

Дослідники заразили копію слизової оболонки дихальних шляхів людини Sars-CoV-2 і риновірусом – найпоширенішою інфекцією у світі, що викликає звичайну застуду.

Фахівці зазначили, що у разі, якщо риновірус і Sars-CoV-2 випустити одночасно, то перший придушує COVID-19. Якщо риновірус випустити на 24 години раніше, то у Sars-CoV-2 просто не буде шансів. Навіть коли науковці випустили Sars-CoV-2 на 24 години раніше, риновірус все одно виявився сильнішим.

Вчені зазначають, що переваги можуть бути короткочасними, але риновірус настільки поширений, що може допомогти придушити COVID-19.

"Sars-CoV-2 не розвивається, його дуже пригнічує риновірус. Це дуже цікаво, тому що висока поширеність звичайної застуди може знизити кількість нових випадків зараження Sars-CoV-2", – сказав BBC доктор Пабло Мурсія.

Подальші експерименти показали, що риновірус запускає імунну реакцію всередині інфікованих клітин, що блокує здатність Sars-CoV-2 створювати свої копії. Однак коли застуда пройде, імунна реакція повернеться до норми.

Результати дослідження опубліковано в The Journal of Infectious Diseases.

  • Раніше дослідники Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що ультразвук може руйнувати структуру коронавірусу, і це може бути першим натяком на можливе лікування коронавірусних інфекцій подібним методом.

Читайте також: Як вакцинація вплинула на передачу коронавірусу в сім'ях щеплених – дослідження

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини