RU

"Вірний завжди": Україна відзначає День морпіха - інфографіка

23.05.2018, 10:38
Фото: прес-служба 36 ОБрМП

Сьогодні, 23 травня, Україна відзначає 100-річчя створення вітчизняної морської піхоти: у 1918 році була сформована перша українська регулярна частина цього роду військ.

Саме в цей день сторіччя назад гетьман Павло Скоропадський видав указ №70 про початок формування бригади морпіхів в складі трьох полків. Було визначено, що кожен полк буде складатися з трьох куренів (батальйонів), а кожен з куренів - їх чотирьох піхотних і по одній кулеметної сотні (роти).

За планами, 1-й полк морпіхів мав дислокуватися в Одесі, 2-й - в Миколаєві, а 3-й - в Херсоні.

Натисніть, щоб збільшити картинку:

Передбачалося також створення трьох ескадронів морської кавалерії - в Одесі, Очакові та на Перекопі. Однак до кінця правління Скоропадського формування бригади так і не було завершено: створення частин морської піхоти тривало за часів Директорії.

"... І хоча з 1919 року українським військам довелося воювати далеко від моря, творці і командири флотських частин продовжували плекати військово-морські традиції", - пишуть на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Детально про хронологію перших днів формування морської піхоти України і події столітньої давності можна почитати тут.

Дивіться також: Морпіхи: фоторепортаж з іспиту на отримання чорних беретів

Зараз українські морські піхотинці з 36-ї бригади вже не перший рік воюють в Приазов'ї, захищаючи від російсько-терористичних військ Маріуполь та околиці.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини