RU

Винахідник Інтернету продає його вихідний код як NFT

16.06.2021, 11:39
Винахідник Інтернету продає його вихідний код як NFT - Фото
Фото: pixabay.com

Сер Тім Бернерс-Лі, який вважається винахідником "Всесвітнього павутиння", продає вихідний код свого винаходу як NFT на аукціоні Sotheby's, повідомляє Mashable.

NFT Інтернету складається з чотирьох частин: оригінальні файли з відмітками часу, що містять вихідний код, написані Тімом; анімована візуалізація коду; лист, написаний Тімом з роздумами про код і процес його створення, а також цифровий постер повного коду, створеного з вихідних файлів з використанням Python і підписаний Бернерсом-Лі.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

"Три десятиліття тому я створив щось, що з подальшою допомогою величезної кількості працівників по всьому світу стало потужним інструментом для людства. (...) NFT, будь то твори мистецтва або подібні цифрові артефакти, є останніми творіннями в цій сфері і найбільш підходящими засобами володіння з існуючих", – зазначив Бернерс-Лі.

Аукціон розпочнеться 23 червня з $1000, а виручка від продажу піде на підтримку ініціатив, які Бернерс Лі і його дружина спонсорують.

Всесвітнє павутиння  – розподілена система, що надає доступ до пов'язаних між собою документів, розташованих на різних комп'ютерах, підключених до мережі Інтернет. Термін "Всесвітнє павутиння" Бернерс вперше запропонував в 1989 році, а перший в історії сайт Тім створив 6 серпня 1991 року. Бернерс-Лі ніколи не патентував свої винаходи, а замість цього опублікував вихідний код безкоштовно.
  • Вихідний код інтернету швидше за все буде проданий значно дорожче первинної суми в $1000, скільки гучні токени звичайно збирають на подібних аукціонах мільйони доларів. Так, мем Doge був проданий на NFT-аукціоні за $4 млн, а піксельну картинку інопланетянина продали на Sotheby's за $11,8 млн.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини