Вихідці з Apple будують процесор, який "знищить" Intel

20.11.2019, 11:32
Вихідці з Apple будують процесор, який
Фото: depositphotos.com

Стартап привернув багатомільйонні інвестиції з компанії із Кремнієвої долини

Компанія Nuvia, заснована колишніми співробітниками Apple, працює над серверним процесором, щоб потіснити на ринку компанії AMD і Intel. Про це повідомляє Reuters.

У стартапу три засновники, кожен з яких стояв біля витоків перших власних процесорів Apple для iPhone та iPad. На чолі компанії знаходяться Джерард Вільямс III, Ману Гулаті і Джон Бруно.

За спиною Nuvia, крім трьох фахівців в області мобільних процесорів, стоять великі інвестори. В їх число увійшли Capricorn Investment Mayfield, WVRI Capital, Nepthene, а також Dell Technologies Capital і ряд ІТ-компаній із Кремнієвої долини. За словами представників Nuvia, в першій половині листопада 2019 року компанія залучила інвестиції на суму $53 млн.

На сьогоднішній день Nuvia вела розробку одного процесора, який отримав кодове ім'я Phoenix. Чіп призначений для використання в центрах обробки даних, тобто має досить вузьку спеціалізацію. Nuvia планує потіснити Intel і AMD поки лише в серверному сегменті - про свої плани щодо виходу на ринки мобільних і настільних процесорів, давно поділених між цими компаніями, новий стартап поки не повідомляє.

Терміни релізу Phoenix представники Nuvia поки що тримають в таємниці. Також невідомі ні його специфікації, ні ступінь готовності, ні використовувана в ньому архітектура. За словами засновників компанії, вони мають намір створити "потужний чіп серверного рівня, що виділяється мінімальним енергоспоживанням, високим ступенем захисту і високою продуктивністю".

За даними видання Tom's Hardware, ринок процесорів, за винятком чіпів з ARM-архітектурою для смартфонів і планшетів, за підсумками другого кварталу 2019 року був повністю поділений між AMD і Intel.

Так, в сегменті чіпів для настільних ПК, де Nuvia поки не планує з'являтися, частка Intel становить 82,9%, тоді як AMD - лише 17,1%. У сфері процесорів для ноутбуків частка AMD досягла 14,1%, тоді як на 85,9% чіпів такого роду стоїть маркування Intel.

Читайте російською: Выходцы из Apple строят процессор, который "уничтожит" Intel

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами