RU

Відповів на петицію. Зеленський запевнив, що 5G не шкодить здоров'ю

21.07.2020, 13:39
Відповів на петицію. Зеленський запевнив, що 5G не шкодить здоров'ю - Фото
Володимир Зеленський (фото прес-служба президента)

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою заборонити в Україні впровадження стандарту 5G через загрозу здоров'ю людей. Відповідь опубліковано на сторінці петиції на сайті президента.

"На сьогодні план заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні в 2020 році системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління не затверджений", - зазначив Зеленський. У відповіді на петицію йдеться, що він запропонував главі уряду і регулятору "забезпечити грунтовне опрацювання цієї петиції, вжити заходів, спрямованих на комплексне вирішення порушеного питання, та інформувати населення нашої країни про вплив мобільних технологій (4G, 5G) на здоров'я людей".

Петицію підписали 25 638 українців. Зеленський подякував їм за активну громадянську позицію. Він перерахував висновки міжнародних організацій про те, що 5G є безпечною для здоров'я людей технологією:

  • Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючих випромінювань (ICNIRP) вказує, що при дотриманні встановленого допустимого рівня електромагнітного випромінювання відсутня шкода здоров'ю людини від впливу електромагнітних хвиль від 100 кГц до 300 ГГц незалежно від радіотехнології, яка використовується.
  • Європейський парламент підкреслює, що при виконанні рекомендацій щодо допустимого рівня електромагнітного випромінювання для радіочастот 5G не несе шкоди людському здоров'ю.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що після багатьох проведених досліджень не було виявлено шкідливого впливу на здоров'я бездротових радіотехнологій, в тому числі від 2G, 3G, 4G і 5G.
  • Відсутні будь-які докази, що підтверджують сприяння 5G в поширенні COVID-19 або будь-якої іншої хвороби або інфекції.
  • Петицію подала 7 квітня Юліана Гордій. Вона не привела ніякої аргументації, але зажадала, щоб без "клінічно підтвердженої доказової бази про безпеку даного виду зв'язку" його не запроваджували в країні.
  • В Україні 5G очікується до 2022 року. Поки що технологію тільки тестують на обмежених територіях в декількох найбільших містах.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини