RU

Весняна хвиля COVID-19 буде потужнішою за осінню і може стати катастрофою – НАНУ

10.03.2021, 22:00
Весняна хвиля COVID-19 буде потужнішою за осінню і може стати катастрофою – НАНУ - Фото
Вакцина CoviShield (Фото: пресслужба КМДА)

В Україні весняна хвиля COVID-19 буде значно вищою і стрімкішою, ніж осіння, і може стати національною катастрофою. Про це заявив один із перших дослідників пандемії, кандидат біологічних наук Володимир Галицький з Інституту біохімії імені О.В. Палладіна, передає пресслужба Національної академії наук.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, Галицький очолює міжнародну групу науковців, яка ідентифікувала ключові молекулярні механізми, що лежать в основі хвилеподібного перебігу пандемії COVID-19, і прийшла до висновку, що весняна хвиля епідемії в Україні буде супроводжуватися високим рівнем захворюваності, значно більшою кількістю важких і летальних випадків, ніж осіння.

За словами Галицького, весняна хвиля епідемії триватиме до середини травня, а її пік припаде на початок квітня.

Він прогнозує, що на піку щоденна кількість нових випадків може досягти 40 000, а щоденна кількість смертей – перевищити тисячу. Уточнюється, що в зв'язку з обмеженими лабораторними можливостями, не всі нові випадки захворювання може бути виявлено.

"Ми встановили, що весняна хвиля епідемії зумовлена ​​сезонним відновленням експресії основного вірусного рецептора – ангіотензинперетворюючого ензиму (ферменту)-2 (ACE-2) – з початком зростання світлого дня. До того ж велика кількість цього рецептора експресується саме епітелієм легень. Відповідно, відбувається різке (у сотні разів) зростання сприйнятливості, а легенева тканина стає основним об'єктом вірусної атаки", – пояснив Галицький.

За словами вченого, стрімкому розвитку епідемії в Україні могло б перешкодити інтенсивне проведення щеплень, але темпи вакцинації занадто низькі.

На думку Галицького, час уже втрачено, але можна запобігти найгіршому сценарію: ввести на всій території України повномасштабні протиепідемічні заходи (аж до суворого карантину і зупинки роботи громадського транспорту); розгортати тимчасові госпіталі, як минулого року в Ухані; максимально прискорити вакцинацію; збільшити потужності для лабораторної діагностики.

Читайте також: У COVID-лікарні в Чернівцях жоден медик не захотів вакцинуватися – ОДА

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини