RU

Верховний Суд буде судитися з Кабміном

28.10.2010, 12:55
Верховний Суд буде судитися з Кабміном - Фото
dc4bfcb118ef3905b384c5806dbcde45.jpg

Верховний Суд буде судитися з Кабміном

У Верховному Суді України вважають незаконним рішення уряду від 26 жовтня про передачу в користування Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ двох приміщень ВСУ по вулиці Пилипа Орлика, 4 і 4а і оскаржать це в Окружному адміністративному суді Києва. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив глава ВСУ Василь Онопенко.

"Це рішення не базується на Конституції і законах України, воно є юридично і тактично необґрунтованим, адже ніхто не ліквідував Верховний Суд. Конституційно діяльність Верховного Суду на підставі такого рішення може бути заблокована, якщо у Верховного Суду вилучать дві будівлі, які є у нього в оперативному управлінні з 1957 року", - сказав В.Онопенко, слова якого наводить УНІАН.

До того ж В.Онопенко зазначив, що також у разі розміщення у приміщеннях ВСУ Вищого спеціалізованого суду обох цих судів будуть позбавлені можливості належного здійснення правосуддя.

"Цим рішенням закладається серйозний конфлікт між Верховним Судом і Вищим спеціалізованим судом. Конфлікт закладається і між Верховним Судом і Кабінетом Міністрів України. На мою думку, це є першою ознакою того, що держава в особі уряду не збирається виконувати рішення Венеціанської комісії, яка рекомендувала повернути Верховному Суду його повноваження", - зазначив В.Онопенко.

Глава ВСУ сказав: "Ми сьогодні звернемося з позовом до Кабінету Міністрів про визнання незаконним його рішення".

До того ж він зазначив, що досі в історії України ще не було такого випадку. "Але і такого ще не було, щоб у Верховного Суду незаконно, серед білого дня, відбирали приміщення", - сказав він. "Такий позов вже підготовлено, і він буде поданий до Окружного адміністративного суду міста Києва", - запевнив глава ВСУ.

Також В.Онопенко помітив, що установа, яку він очолює, не позбавлена права з цього приводу для надання відповідних оцінок звернутися до європейських інститутів.

Крім того, ще одним виходом із ситуації, але найменш хворобливим і безконфліктним, В.Онопенко вважає відстрочку початку роботи Вищого спеціалізованого суду з тим, щоб підшукати для нього інше приміщення.

Глава ВСУ наголосив, що у вересні керівництво Верховного Суду вказувало на наявність у Києві декількох об'єктів, які могли б використовуватися Вищим спеціалізованим судом, але цим питанням ніхто не займався. З іншого боку, додав В.Онопенко, не є проблемою Верховного Суду "бігати по Києву і підшукувати приміщення", оскільки цим повинні займатися відповідні установи.

За переконанням В.Онопенка, ситуація, що склалася, може негативно вплинути як на діяльність обох судів, так і на інтереси громадян, юридичних осіб та імідж держави загалом.

Відповідаючи на питання, що робитиме ВСУ, якщо суд першої інстанції винесе рішення не на його користь, В.Онопенко сказав: "Я допускаю це, зокрема, якщо фінал буде - відмовити Верховному Суду. У такому випадку, якщо судді не захистять себе, такі судді ніколи не захистять права громадян. Доти у нас не буде незалежного правосуддя".

За словами В.Онопенка, якщо Верховному Суду буде відмовлено у задоволенні позову, то надалі це рішення буде переглядатися у Вищому адміністративному суді як в останній в цьому випадку судовій інстанції.

Василь Онопенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини