RU

Верховний суд підтримав заборону відвідувати школу невакцинованим дітям

23.03.2021, 19:52
Верховний суд підтримав заборону відвідувати школу невакцинованим дітям - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Верховний суд залишив без змін рішення районного та апеляційного судів, що відмовилися скасувати наказ директора ліцею про відсторонення від занять учениці, яка не була прищеплена за віком. Про це повідомляє пресслужба Верховного суду.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, за законом про освіту, учні мають право на безпечні і нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов'язані відповідально і дбайливо ставитися до власного здоров'я та здоров'я оточуючих.

Як пояснюється, закон дає право батькам відмовитися від проведення обов'язкових щеплень дитині. Однак під час отримання освіти в школі це вступає у протиріччя з правом інших батьків та їхніх дітей, які зробили щеплення.

У заяві суду йдеться, що держава, заборонивши відвідувати навчальний заклад дитині, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов'язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу, включно і самої нещепленої дитини.

Як зазначається, право нещепленої дитини на отримання освіти не порушено, оскільки для таких випадків встановлено альтернативні способи навчання.

У суді резюмували: з двох статей Конституції про право на забезпечення безпеки життя і здоров'я людини та про право на освіту – перша в пріоритеті.

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини