RU

Верховна Рада прийняла закон щодо електронних судів

29.04.2021, 16:36
Верховна Рада прийняла закон щодо електронних судів - Фото
Фото: pixabay.com

Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСІТС). Це один з основних кроків для впровадження електронного судочинства в Україні, повідомляє Мінцифра. За документ проголосував 261 депутат.

ЕСІТС дозволить здійснювати дистанційну комунікацію між судом і учасниками судового процесу шляхом обміну документами в електронній формі. Це дасть можливість громадянам звертатися до суду і брати участь у судових справах онлайн.

Система матиме чотири підсистеми – "Електронний суд", "Електронний кабінет", "Відеоконференцзв'язок", "Єдиний контакт центр". Наступні підсистеми ЕСІТС будуть запроваджуватися поетапно, у міру їхньої розробки. Це дозволить зробити систему судочинства сучасною і ефективнішою, вважають у Мінцифрі.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Для спільної роботи над системою, Мінцифра підписала меморандум із Вищою Радою Правосуддя. Крім того, Мінцифра виступала з ініціативою фінансування ЕСІТС Європейським інвестиційним банком.

Система повинна діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, національній школі суддів України.

Зараз вже проведено технічний аналіз обґрунтованих фінансових показників для розробки ЕСІТС. А також Мінцифра приєдналася до аудиту існуючих підсистем у судах.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини