Вчені з'ясували, що віруючі люди живуть довше

15.06.2018, 09:13
Вчені з'ясували, що віруючі люди живуть довше - Фото
Фото: LIGA.net

За даними психологів з Університету штату Огайо, релігійні люди в середньому жили на чотири роки довше

Психологи з Університету штату Огайо вивчили некрологи півтора тисяч американців і дійшли висновку: релігійні люди в середньому жили на чотири роки довше, передає Naked science.

Серед можливих причин вчені називають соціальну залученість віруючих, їх відмову від алкоголю і наркотиків, а також здатність молитви знижувати вплив стресу.

Вчені проаналізували два набори даних, що містять некрологи. До першого увійшли оголошення про смерть 505 жителів Де-Мойна, найбільшого міста Айови, опубліковані в місцевій газеті Des Moines Register. У дослідженні використовували тексти, в яких вказували вік покійного і дані про те, чи був він релігійним - наприклад, чи брав участь в церковних обрядах. Дослідники врахували стать і сімейний статус покійних: відомо, що ці фактори впливають на довголіття. Релігійні люди жили в середньому на 6,48 роки довше, ніж невіруючі.

Опитування, проведене в Айові 2001 року, виявило, що релігійні американці в середньому жили на 3,82 роки довше за невіруючих.

Більш ранні дослідження показували, що релігійність може збільшувати термін життя завдяки соціальній залученості: віруючі часто працюють волонтерами і виконують багато дій спільно, наприклад, беруть участь в релігійних обрядах. Однак зіставлення двох наборів даних показало, що такі форми спілкування лише частково пояснюють цей взаємозв'язок. Психологи припустили, що роль відіграють і інші причини: релігійні норми, які рекомендують відмову від алкоголю і наркотиків, корисну дію молитви та інших медитативних релігійних практик. Більш ранні роботи показували, що молитва допомагає справлятися зі стресом.

За словами вчених, ці результати лише попередні, на їх основі можна зробити висновок про те, що саме релігійність стає причиною більш довгого життя. З'ясувати, чи так це, дозволять дослідження з великою кількістю учасників і урахуванням багатьох факторів, що впливають на тривалість життя.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации