RU

Вчені з'ясували, де і з ким найпростіше заразитися на коронавірус: дослідження

16.12.2020, 09:37
Вчені з'ясували, де і з ким найпростіше заразитися на коронавірус: дослідження - Фото
Фото: ЕРА

Найбільший ризик заразитися на коронавірус – вдома, якщо хтось із проживаючих із вами вже хворіє на COVID-19, і ризик максимальний, якщо під одним дахом живуть двоє. До такого висновку прийшли американські вчені, про що пишуть у журналі JAMA.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори переглянули 54 опублікованих за рік пандемії дослідження, де йдеться про випадки вторинної передачі інфекції. В аналізі задіяли дані про 77 758 людей.

З'ясувалося, що частота вторинних заражень вдома – 16,6%. Це вище, ніж у вірусу першого "сарсу" SARS-CoV – 7,5%, а також вірусу спорідненої близькосхідної хвороби MERS-CoV – 4,7%.

ДОВІДКА. Частота заражень – показник в епідеміології для оцінки ефективності карантинних заходів та прогнозування кількості жертв під час спалаху інфекції, що допомагає мобілізувати ресурси для надання медичної допомоги, виробництва вакцин і препаратів. Коефіцієнт розраховується шляхом ділення кількості нових випадків у групі ризику на кількість осіб із групи ризику. Рівень ризику вторинної передачі – кількість випадків у домогосподарстві/на іншому об'єкті за інкубаційний період після первинного зараження, поділена на загальну кількість спільно проживаючих людей.

Якщо ви проживаєте з хворим із симптомами, рівень ризику вторинної передачі становить 18%. А ось при наявності вдома безсимптомних носіїв показник – всього 0,7%.

Читайте також: Санта-Клаус несприйнятливий до COVID-19, зможе подорожувати на Різдво – ВООЗ

Дорослі частіше заражаються вдома (28,3%), ніж діти (16,8%). Подружжя наражається на більшу небезпеку підхопити інфекцію (37,8%), ніж інші члени сім'ї або ті, хто проживає під одним дахом (17,8%). Якщо крім вас вдома проживає лише одна людина – хвора, ризик заразитися вище (41,5%), ніж у домогосподарствах із трьома або більше контактами (22,8%).

Таким чином, пишуть автори, будинок – основне місце передачі SARS-CoV-2, і зупинити пандемію, якщо направляти хворих на самоізоляцію до інших домашніх, навряд чи вийде. Крім того, потрібно міняти домашню поведінку, підкреслюють вони. Вчені пропонують владі рекомендувати носіння масок, часте провітрювання і дезінфекцію приміщень, якщо вдома є хворі на коронавірус.

Читайте також: Популярний препарат виявився марним при лікуванні COVID-19 у лікарні – дослідження

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини