RU

Вчені виявили, що ВІЛ еволюціонує до більшої заразності

27.12.2019, 17:14
Вчені виявили, що ВІЛ еволюціонує до більшої заразності - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Американські вчені провели дослідження і з'ясували, що ВІЛ-інфекція еволюціонує до більшої заразності: накопичується в крові в більшій кількості. Про це повідомляє N+1 з посиланням на дослідження.

Дослідники зібрали дані про 41409 пацієнтів, які здавали аналізи крові для постановки діагнозу. У них вимірювали кількість частинок вірусу до початку лікування.

"Це генетично детермінована ознака у ВІЛ, яка впливає на заразність вірусу - чим більше частинок, тим вищі їхні шанси потрапити до організму іншої людини", - зазначає видання.

Потім вони виділяли генетичні кластери (групи пацієнтів, заражених одним і тим самим або схожим вірусом) з метою оцінки успішності поширення вірусів. Чим більший кластер, тим успішніший вірус.

Вони виявили, що у тих пацієнтів, які входять до кластерів, концентрація вірусу в крові вища, ніж у пацієнтів, які не входять до них. Також дослідники з'ясували, що більш заразні вірусні частинки накопичуються в більшій кількості крові і зустрічаються у більшої кількості пацієнтів, а значить, ВІЛ еволюціонує до більшої заразності.

  • 1 грудня 2018 року повідомлялося, що в Україні з ВІЛ живуть більше 240 000 осіб.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини