RU

Вчені виявили небезпеку електронних сигарет

14.08.2018, 14:24
Вчені виявили небезпеку електронних сигарет - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Дослідники Бірмінгемського університету заявили про небезпеку електронних сигарет. Про це повідомляє Бі-бі-сі Україна.

Вони виявили, що дим електронної сигарети відключав важливі імунні клітини в легенях і різко посилював ризик запалення.

Попередні дослідження були зосереджені на хімічному складі води в електронній сигареті до того, як ця рідина починала випаровуватися.

У цьому дослідженні дослідники розробили механічну процедуру для імітації вейпінга в лабораторії з використанням зразків легеневої тканини, взятої у восьми некурців.

"Вони виявили, що пари викликають запалення і порушують діяльність альвеолярних макрофагів - клітин, які видаляють потенційно шкідливі частинки пилу, бактерії та алергени", - йдеться в повідомленні.

Дослідники відзначають, що деякі симптоми були схожі на ті, які спостерігають у постійних курців і людей з хронічними хворобами легень.

Організація громадське здоров'я Англії відзначає, що електронні сигарети набагато менш шкідливі, ніж куріння, і люди можуть можуть їх використовувати як допомогу у відмові від сигарет.

У лютому організація опублікувала незалежний огляд останніх досліджень щодо електронних сигарет.

Професор Девід Тікетт заявив, незважаючи на те, що електронні сигарети безпечніше, ніж традиційні, вони все одно можуть бути шкідливими в довгостроковій перспективі.

На борту літака авіакомпанії Air China другий пілот курив електронну сигарету, в результаті чого літак пішов на аварійне зниження.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини