RU

Вчені розкрили, як ВІЛ виробляє стійкість до ліків

31.01.2020, 17:23
Вчені розкрили, як ВІЛ виробляє стійкість до ліків - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Вчені з США і Великобританії провели дослідження і розкрили механізм, який допомагає вірусу імунодефіциту людини розвивати стійкість до лікарських препаратів. Про це повідомляє MedicalXpress.

Препарати-інгібітори вірусної інтегрази зв'язуються з одним із ключових ферментів ВІЛ та блокують включення вірусної ДНК у хромосоми людини. Вони проявляють високу активність зв'язування і блокування ферменту, проте з часом вірус може послабити цей зв'язок.

"Властивість цих ліків полягає в тому, що вони взаємодіють з іонами металів, що зазвичай дозволяє їм створювати дуже міцні зв'язки з активним центром вірусного ферменту. ВІЛ може тонко змінювати хімічне оточення металів і, немов за допомогою дистанційного керування, послаблювати ступінь зв'язування", - заявив один з авторів дослідження Петро Черепанов.

Зниження  ефекту, що зв'язує, препаратів відбувається через ефект мутацій і втрати молекул води в активному центрі інтегрази.

Це дослідження стане основою для розробки більш ефективних препаратів, які поліпшать життя багатьох людей, що живуть із ВІЛ, вважають вчені.

  • 27 грудня 2019 року вчені виявили, що ВІЛ еволюціонує до більшої заразності.
  • 1 грудня 2018 року повідомлялося, що в Україні з ВІЛ живуть більше 240 000 осіб.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини