RU

Вчені знайшли розгадку аналога Стоунхенджа в лісах Амазонки

08.02.2017, 12:57
Вчені знайшли розгадку аналога Стоунхенджа в лісах Амазонки - Фото
Стоунхендж (фото - EPA)

Корінні народи Південної Америки змінювали ландшафт Амазонки протягом сотень років до приходу європейців на континент. Про це свідчать знайдені вченими нові дані, пише Science Alert.

Вченим вже відомо про існування 450 геогліфов - величезних викладених камінням геометричних візерунках на грунті, які були виявлені під час вирубки тропічних лісів. Вони увляли собою прямокутники, шести - і восьмикутник, а також концентричні кола.

"Той факт, що ці стоянки були приховані протягом багатьох століть під покровом тропічного лісу, дійсно ставить під сумнів ідею, що амазонські ліси залишались недоторканними екосистемами", - говорить археолог з Університету Сан-Паулу в Бразилії Дженніфер Уотлінг.

Вчені припускають, що геогліфи використовувалися їх творцями для загальних зборів і в церемоніальних цілях - як Стоунхендж у Великобританії.

"Цікаво відзначити, що формат геогліфів, з зовнішнім ровом і внутрішньою стінкою корпусу, нагадує формат класичного Стоунхенджа", - додав Уотлінг.

Деревне вугілля з'явилося в цих місцях приблизно 4000 років тому, що, на думку дослідників, означає, що вже в той час для очищення землі стародавні будівельники випалювали ділянки лісу.

21 листопада 2017 року британські археологи виявили на відстані 2,5 км від Стоунхенджа великий пам'ятник епохи неоліту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини