RU

Вчені знайшли кільця у ще однієї міні-планети Сонячної системи

17.03.2015, 12:31
Вчені знайшли кільця у ще однієї міні-планети Сонячної системи - Фото
Хірон біля Сатурна в поданні художника до 2015 року (ілюстрація - fineartamerica.com)
Космічний об'єкт Хірон, каталогізований і як комета 95P/Chiron, і як астероїд 2060 Chiron, володіє власною системою газопилових кілець, схожих на сатурнианской. Про це відкриття в статті журналу Icarus заявила група американських і південноафриканських астрономів, пише Lenta.ru.

Кільця виявили у так званого "кентавра" (мала планета, що займає проміжне положення між астероїдом і кометою), чий діаметр оцінюється всього в 160 км, а два кільця розташовані на відстані близько 300 кілометрів від центру об'єкта. Повідомляється, що кільця відокремлені один від одного на 10-14 кілометрів, причому ширина першого з них дорівнює 3 км, а другого - 7.

Відзначимо, що вперше Хірон виявлений в 1977 році, але тільки в 2011-му астрономи запідозрили, що при проходженні кентавра на тлі диска зірки крива блиску останньої змінюється таким чином, що можна припустити симетричні витікання речовини з поверхні малої планети - як у комети, або ж наявність у неї кільцевих утворень.

Вчені відзначають, що, хоча вони майже не сумніваються в наявності кілець у Хирона, для точного спостереження їх геометрії необхідні дані з сотні наземних телескопів, віддалених на великі відстані один від одного.

Природа скупчення матерії навколо Хирона, незважаючи на схильність авторів статті вважати його кільцями, поки залишається невідомою. Самі вчені визнають, що виявлені ними темні ділянки можуть бути не тільки кільцями, а й кулястою оболонкою з газу і пилу, яка оточує планету, або пучкообразними викидами матерії, що викидається з поверхні.

Кентаври - сімейство великих астероїдів і малих планет, розташованих між орбітами Юпітера і Плутона. У березні 2014 року астрономи виявили, що інший кентавр, Харікло, володіє системою з двох невеликих кілець товщиною в 3 і 7 кілометрів. 2060 Хірон розташований між орбітами Сатурна і Урана.

Відзначимо, що в Сонячній системі крім згаданих вище об'єктів кільця (або їх подібності) виявлені також у Юпітера, Урана і Нептуна.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини