Вчені: Вірус Зіка з'явився в Бразилії в 2013 році

25.03.2016, 15:44
Вчені: Вірус Зіка з'явився в Бразилії в 2013 році - Фото
Фото: EPA

Дослідники провели аналіз генетичного коду зразків вірусу і прийшли до висновку, що вірус вже був в Бразилії до кінця 2013 року

При проведенні в Бразилії медичних досліджень вдалося з'ясувати, що вірус Зіка потрапив в Південну Америку раніше, ніж припускали вчені. Вважалося, що вірус міг опинитися в Бразилії під час проведення Чемпіонату світу з футболу в 2014 році. Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Дослідники провели аналіз генетичного коду зразків вірусу, взятих у людей з різних частин країни. Вони прийшли до висновку, що вірус вже був в Бразилії до кінця 2013 року. Однак виявити його вдалося лише через два роки.

Вірус Зіка швидко поширюється по країнах Латинської Америки. ВООЗ оголосила його загрозою планетарного масштабу. При цьому вірус все ще погано вивчений, і медики як і раніше не знають точно, які захворювання він може викликати у людей.

Вважається, що з вірусом Зіка пов'язане зростання числа новонароджених з мікроцефалією - зменшеним мозком. У Бразилії народилися кілька тисяч дітей з цим діагнозом. При цьому вакцини досі немає.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, окремі випадки лихоманки Зіка зафіксовані у всіх частинах світу. У ВООЗ не виключають, що в подальшому масштаб епідемії виросте ще сильніше. У зв'язку з цим організація має намір прискорити вивчення вірусу.

Французькі вчені вважають, що вірус Зика може вражати мозок дорослих людей.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?