Вчені розповіли про методи відновлення серця після інфаркту

12.08.2016, 10:49
Вчені розповіли про методи відновлення серця після інфаркту - Фото
Ілюстрація: cirm.ca.gov

Людське серце не відновлюється після пошкоджень, завданих інфарктом і багатьма іншими серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Фахівці з Університету Х'юстона заявили про прорив в області вивчення регенерації серцевих м'язів, пише Medical Express.

Кількість клітин серцевих м'язів зменшується в процесі старіння організму, а при інфаркті пошкоджені тканини заміщуються сполучною тканиною, що призводить до неефективної роботи органу. Біохімік з університету Х'юстону Ю Лю заявив, що його дослідницькій групі вдалося знайти нові регулятори, які працюють при формуванні тканин серця.

За даними вчених, такі регулятори-мікроРНК працюють на стартових етапах формування серця. Вчені припустили, що їх можна доставляти в потрібну частину людського тіла, що в майбутньому можна буде використовувати в клінічній практиці.

Дослідникам вдалося простежити формування тканин серця ембріона в лабораторних умовах: були знайдені близько 140 видів мікроРНК. Вчені перевірили, які з них запускають зростання кардіоміоцитів (клітин м'язової тканини серця). Надалі медики вирішили працювати з кластером мікроРНК під номером miR-322/503.

У складі іншої групи професор біохімії Роберт Шварц, якому раніше вдалося вивести з фібробластів кардіоміоцити, високо оцінив роботу колеги і заявив, що знайдені обома групами регулятори можуть виявитися досить ефективними як при самостійній дії, так і в спільній роботі з іншими регуляторами.

Лю припустив, що протягом 10 років їх методи можна буде використовувати для лікування ССЗ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю