Вчені пояснили причини "поганої пам'яті" у деяких подружніх пар

11.04.2016, 15:18
Вчені пояснили причини
Фото: соцмережі

Сприйняття людського обличчя досить важливо в комунікаціях між людьми, відзначили вчені

Психологи з університету Монреаля з'ясували, чому люди, які страждають на хворобу Альцгеймера, з часом перестають впізнавати свою другу поло. Про це повідомляє  Lenta. ru.

Виявилося, що нейродегенеративний розлад зачіпає не тільки пам'ять, а й здатність сприймати обличчя. Дослідження опубліковане в Journal of Alzheimer's Disease.

Сприйняття людського обличчя грає основну роль в комунікаціях між людьми. Еволюція привела до появи спеціальних нейронних схем в мозку, які обробляють візуальну інформацію і дають людині можливість розгледіти обличчя і дізнатися, кому вони належать. Мозок сприймає окремі риси і в той же час все обличчя в цілому. Дослідження вчених показало, що хвороба Альцгеймера завдає шкоди в більшому ступені саме цілісному сприйняттю.

В експериментах взяли участь здорові люди похилого віку і пацієнти, які страждають на хворобу Альцгеймера. Психологи перевірили здатність кожної з груп сприймати зображення осіб і автомобілів в нормальному і перевернутому вигляді. Результати показали, що хворі та здорові люди однаково успішно справлялися з впізнавання машин, однак обличчя викликали у пацієнтів з деменцією труднощі: вони повільніше відповідали і робили більше помилок.

За словами вчених, погіршення цілісного сприйняття спостерігається вже на ранніх стадіях хвороби. При цьому дослідження дозволить сім'ям підготуватися до неминучих труднощів, а також розробити нові стратегії, які могли б дозволити пацієнтам дізнаватися близьких довше.

Група нейробіологів під керівництвом Джастіна Халберта з Бард-коледжу виявила, що люди, які намагаються придушити небажані спогади, можуть ненавмисно забути події, що відбуваються в даний момент.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам