Вчені назвали древню тварину на Землі - ЗМІ

25.02.2016, 13:26
Вчені назвали древню тварину на Землі - ЗМІ - Фото
Фото: E. Teister / blickwinkel / Globallookpress.com
Першою твариною на Землі, швидше за все, була звичайна морська губка. Про це повідомляє  Lenta.ru.

До такого висновку прийшли дослідники з Массачусетського технологічного інституту: зроблений ними генетичний аналіз підтвердив, що саме губки дали органічні молекули, виявлені в каменях віком 640 мільйонів років.

Свою статтю вони опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Більшість скам'янілих останків тварин відноситься до епохи, яка почалася близько 540 мільйонів років тому - кембрію. "Швидкий за геологічними мірками перехід від простих одноклітинних до складних багатоклітинних організмів (так званий "кембрійський вибух") продовжує викликати питання у вчених", - наголошується в повідомленні.

Американські дослідники працювали з молекулярними скам'янілостями - ліпідом 24-ізопропілхолестаном, однією з модифікацій холестерину. Ці молекули знаходять в аномально високих кількостях в породах кембрію і докембрію. Зокрема, 24-ізопропілхолестан виявили в каменях з Оману віком 640 мільйонів років.

Відомо, що даний ліпід виробляють деякі сучасні водорості і губки. Щоб зрозуміти, хто робив це в докембрії, вчені виявили ген, який відповідає за виробництво 24-ізопропілхолестана. Вони порівняли геноми 30 організмів - рослин, грибів, водоростей і губок. Потрібний ген (SMT) знайшовся тільки у губок і водоростей декількох видів - точніше, вони володіли зайвої його копією.

Біологи визначили, що додаткову копію SMT губки отримали істотно раніше водоростей - якраз 640 мільйонів років тому. Таким чином, саме вони, ймовірно, є найдавнішими на планеті тваринами.

Вчені компанії 21st Century Medicine вперше змогли заморозити і розморозити.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю