Варфоломій сказав, хто встановлює канонічний порядок

06.09.2018, 14:16
Варфоломій сказав, хто встановлює канонічний порядок - Фото
Патриарх Варфоломей (фото - facebook/ecumenicalpatriarchate)

Патріарх Варфоломій зазначив, що без Вселенського патріархату церкви будуть "як вівці без пастиря"

Константинопольський патріархат (Вселенський патріархат Константинополя) має виключні права на вирішення проблем православного світу. Про це заявив на Синаксисі в Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій, повідомляє російський Інтерфакс.

"Вселенський патріархат несе відповідальність за встановлення церковного і канонічного порядку, оскільки тільки він має канонічний привілей (...) для виконання цієї вищої та виключної обов'язки (...) Якщо Вселенський патріархат відмовиться від своєї відповідальності і піде з міжправославної сцени, то помісні церкви будуть діяти "як вівці без пастиря", - сказав патріарх Варфоломій.

Однією з головних тем були "питання, що представляють міжправославний інтерес", зокрема надання Україні томосу про створення "єдиної помісної церкви".

У своєму програмному виступі на Синаксисі патріарх Варфоломій припустив, що спроби вирішувати міжправославні проблеми без участі Константинополя чреваті невдачами.

"Часом ми стикаємося з випробуваннями і спокусами саме тому, що деякі люди помилково вважають, ніби можуть любити православну церкву, а не Вселенський патріархат, забуваючи, що він втілює справжній етос православ'я", - сказав патріарх Варфоломій.

Константинопольський патріарх Варфоломій заявив Московському патріарху Кирилу про рішення щодо подолання розколу віруючих і надання автокефалії українській церкві.

Читайте також: Провал Кирила в Стамбулі. Шанси на Томос зросли

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий