Вакциновані від грипу рідше потрапляють до лікарні і реанімації з COVID-19 – дослідження

Вакцинація проти грипу може мати захисний ефект для тих, кому не пощастить захворіти на COVID-19. Про це пишуть у Journal of the American Board of Family Medicine вчені Флоридського університету в Гейнсвіллі.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Автори провели ретроспективне дослідження щодо 2005 ковідних пацієнтів старше 18 років у лікарнях при своєму університеті – з урахуванням супутніх захворювань і того, чи були вони щеплені від грипу до зараження SARS-CoV-2.
З'ясувалося, що нещеплених протягом останнього року пацієнтів із ковідом у 2,44 рази частіше госпіталізували, і вони в 3,29 рази частіше потрапляли до реанімації, ніж щеплені від грипу. Результати контролювалися з урахуванням віку, раси, статі, гіпертонії, діабету, ХОЗЛ, ожиріння, ішемії і застійної серцевої недостатності.
Читайте також: Вчені Ізраїлю: Антитіло MD65 проти коронавірусу врятує життя "важким" хворим
"Наші дані переконливо свідчать про те, що пацієнти з COVID-19, які не пройшли вакцинацію проти грипу, мають більш високі шанси бути госпіталізованими", – пишуть медики.
Вони роблять висновок, що щеплення від грипу "потенційно захищає від помірних/важких випадків" ковіду, причому захисний ефект зберігається незалежно від супутньої патології. Це дозволить не тільки знизити захворюваність/смертність від грипу, а й допомогти уникнути колапсу систем охорони здоров'я при COVID-19: менше інфікованих потрапить до лікарні.
Читайте також: Доведено: імунітет у тих, що перехворіли на коронавірус, захищає не менше півроку
На чому заснований механізм цього можливого захисту, поки не розібралися (антитіла до грипу не реагують на коронавірус). Вони вважають, що причина може бути:
а) в механізмі активації вакциною проти грипу Т-клітин. Відомо, що SARS-CoV-2 значно знижує активність цих лімфоцитів-кілерів у пацієнтів із ковідом, а попереднє щеплення від грипу призводить до їхньої активації;
б) в тому, що ад'ювант (речовина-підсилювач імунної відповіді) у вакцині проти грипу – MF59 – дає посилення імунітету і проти SARS-CoV-2.
Автори уточнили: "Можна припустити, що люди, які роблять щеплення від грипу, більш здорові через більш здоровий спосіб життя. Можуть бути й інші невідомі нам змінні, які можуть зіграти роль".
- Чи можна заразитися коронавірусом від забруднених предметів: підсумки нового дослідження.
Комментарі