RU

В Ізраїлі урочисто відкриється пам'ятник солдатам Червоної Армії

21.06.2012, 10:15
В Ізраїлі урочисто відкриється пам'ятник солдатам Червоної Армії - Фото
ae8ed9dd49805e2c02d07c610cfc4653.jpg
В Ізраїльському місті Нетанія 25 червня, за участю президента Росії Володимира Путіна відбудеться урочиста церемонія відкриття меморіалу, присвяченого перемозі солдат Червоної Армії над фашистською Німеччиною.

Для Ізраїлю це перший загальнонаціональний пам'ятник солдатам радянської армії всіх національностей, а не тільки воїнам-євреям, які билися проти нацистської Німеччини в рядах Червоної Армії. Це також перший у пострадянській історії пам'ятник радянським солдатам, які брали участь у Другій світовій війні, побудований в далекому зарубіжжі.

Крім президента Росії, в урочистій церемонії відкриття монумента візьмуть участь президент Ізраїлю Шимон Перес, президент Всесвітнього Форуму російськомовного єврейства Олександр Левін, а також ряд відомих політиків і філантропів, на чиї кошти, в тому числі, було споруджено монумент.

"У першу чергу, цей пам'ятник висловлює сильне почуття подяки держави Ізраїль і всього єврейського народу людям, які хоробро билися з нацистами, звільнили євреїв з таборів смерті і які відіграли вирішальну роль у перемозі країн-союзниць над фашизмом", - заявив президент Світового Форуму російськомовного єврейства Олександр Левін.

Левін також відзначив символічність того, що пам'ятник відкриває особисто президент Росії, як правонаступницею СРСР, крім того, в церемонії братимуть участь і представники ветеранів зі всього колишнього Радянського Союзу.

Монумент зведений на відкритому майданчику на березі Середземного моря, а сам меморіал складається з двох частин. Щоб вийти до відкритого майданчику, над яким підносяться білі крила, які символізують перемогу, треба пройти через вузький і темний лабіринт.

"Лабіринт розповідає про важкий і тернистий шлях до перемоги, і тільки пройшовши через нього ви потрапляєте на відкритий, залитий світлом майданчик, увінчаний крилами перемоги. Це створює дуже зворушливу атмосферу і символізує контрасти того часу", - розповів президент Всесвітнього Форуму російськомовного єврейства, український бізнесмен Олександр Левін.

Меморіал був зведений за проектом відомих російських архітекторів Салавата Щербакова та Василя Перфільєва та за активної фінансової підтримки Всесвітнього Форуму російськомовного Єврейства й Російського Єврейського Конгресу.

Відзначимо, що в рядах Червоної Армії воювали понад п'ятсот тисяч євреїв, і багато ветеранів-євреїв живуть сьогодні в Ізраїлі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини