RU

В Україну йде похолодання та заморозки

07.05.2012, 14:43
В Україну йде похолодання та заморозки - Фото
Микола Кульбіда
До 12 травня на території України збережеться літня погода з температурою повітря в нічні години від +13 до +18, вдень 22-27 градусів тепла. На півдні, сході та в центральних областях - до +30 градусів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда.

За його словами, протягом 12-15 травня очікується зниження температурного режиму в областях з подальшим поширенням на всю територію країни. Температура повітря знизиться вночі до 1-6 градусів тепла, вдень стовпчики термометрів покажуть від +10 до +15 градусів. Існує ймовірність заморозків на поверхні грунту в північних і частково центральних областях.

Кульбіда додав, що зараз за рахунок високої температури повітря і відсутності значних опадів на території України переважно в східних, центральних і південних регіонах сформувалася висока пожежна небезпека, яка досягає найбільш небезпечного, п'ятого класу. При цьому в деяких областях (Харківська, Донецька, Луганська), а також на півдні країни цей показник удвічі перевищує критичні значення пожежної небезпеки.

З початку цього року сталося 3,8 тис. пожеж, площа вогнищ яких склала понад 5,3 тис. гектарів. Причина в основному полягає в неконтрольованому випалюванні сміття, сухої рослинності та її залишків на сільгоспугіддях, у лісових смугах і вздовж автомобільних доріг. Найбільше випадків таких загорянь зафіксовано в Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, Київській, Вінницькій та Житомирській областях.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини