В Україну йде новий штам вірусу грипу

07.10.2016, 15:27
В Україну йде новий штам вірусу грипу - Фото
9153a07102f332dd86e44e46c10cc7a2.jpg
В Україні в епідемічному сезоні 2016-2017 буде циркулювати штам вірусу грипу Н3N2 (Гонконг). Про це повідомляє УНІАН.

"У наступному сезоні епідеміологи очікують циркуляцію вірусу грипу Н3N2, який з'явився в 2014 році в Гонконгу. Для цього вірусу характерно те, що за рівнем захворюваності він викликає більш інтенсивні епідемії: людей може захворіти більше, ніж в минулому році. Однак таких важких випадків, як в минулому році, не буде, коли ми мали багато важких, летальних випадків. Їх зумовив вірус грипу Н1N1 (Каліфорнія), що викликав важкі ускладнення саме у молодих дорослих людей", - сказала завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім . Громашевського Алла Мироненко.

Вона підкреслила, що вірус грипу Н3N2 вражає, насамперед, літніх людей і маленьких дітей.

"В особливій групі ризику діти, народжені після 2008 року (організм яких не стикався з даним штамом). Вони повинні бути захищені як можна ретельніше. У тих, хто зустрічається з цим вірусом вперше, можуть бути ускладнення у вигляді пневмонії", - зазначила Мироненко .

За її словами, в Україні циркуляція вірусу грипу Н3N2 (Гонконг), з високим ступенем ймовірності почнеться вже в грудні: саме тоді будуть перші випадки захворюваності.

"Цей штам, як правило, "робить сюрпризи" під Новий рік. Епідемічного порогу циркуляція досягне в другій половині січня - першій половині лютого 2017 року. Ми очікуємо одну хвилю епідемії грипу", -зазначила Мироненко.

Сезон захворюваності на грип та ГРВІ почався в Україні з 3 жовтня і триватиме до середини травня 2017 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю