В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

13.02.2017, 16:41
В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування - Фото
Фото: osvita.mediasapiens.ua
Українці неоднозначно оцінюють революцію гідності, у них немає єдиного бачення необхідності санкцій проти Росії, а також українці не можуть однозначно назвати винних у зриві мінських угод. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО Детектор медіа, повідомляється на сайті Media Sapiens.

За результатами опитування 34,3% респондентів по всій Україні згодні з тим, що "події, що відбулися взимку 2014 року в Києві - це незаконний збройний переворот". Більше погодилися з такою тезою на Півдні (51,1%) і Сході (57,3%) країни. 56,4% опитаних вважають Майдан народною революцією. Соціологи стверджують, що переважають такі переконання на Заході (80,5%) і в Центрі (60,8%) країни, в той час як на Сході так вважають 28,8% опитаних, а на півдні - 38,5%.

В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

Майже 25% (5,7% - повністю згодні, 19,1% - скоріше згодні) згодні з тим, що санкції Заходу тиснуть на РФ, через що її ресурси закінчуються, не згодні - 47,2%, не визначилися з відповіддю - 28,1%. З тезою, що санкції "приносять збитки тільки самій Європі і США і скоро будуть скасовані" погодилися 37,2%, не згодні - 31,7%, ще 31,1% опитаних вагалися з відповіддю.

В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

Результати опитування демонструють, що більшість громадян - 66,4% - покладають відповідальність за зрив перемир'я і мінський процес на Росію, тоді як 38,8% - на Україну. Відсоток тих, хто звинувачує в продовженні війни "український уряд і олігархів" (65,5%), майже зрівнявся з відсотком тих, хто покладає відповідальність за це на Росію (70,7%).

В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

dm_infogr_-propaganda_8-13.jpg

Дослідження виявило амбівалентність оцінок різних подій одними і тими ж громадянами України: 9% респондентів одночасно вважають, що в 2014 році відбувся збройний переворот і народна революція, 22,3% респондентів одночасно покладають відповідальність за зрив мінського процесу і на Москву, і на Київ; 44,8% респондентів одночасно вважають, що війна триває через зацікавленість "українського уряду та олігархів" і тому, що Росія не виводить війська з Донбасу і підтримує терористичні організації ЛНР/ДНР.

"Цифри невтішні, на жаль. Ми не задали україноцентричний порядок денний  в українських ЗМІ. Ми не об'єднали громадян всієї України навколо єдиних цінностей, країна залишається розколотою. Зростає також дезорієнтація громадян, вони все менше вірять в тому числі і ЗМІ, і українським медіа в тому числі. Все більшою мірою покладаються на чутки або інформацію від свого безпосереднього оточення", - підсумувала результати дослідження медіаексперт, голова ГО Детектор Медіа Наталя Лігачова у себе
Facebook.

Опитування проводилося з 3 по 12 грудня 2016 року. Соціологи провели 2040 інтерв'ю з респондентами, які проживають в 110 населених пунктах України (крім окупованих територій). Дослідження здійснено за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.

13 лютого 2017 року повідомлялося, що згідно з соціологічним дослідженням, основним джерелом інформації для українських громадян про стан справ в країні є українське телебачення.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю