RU

В Україні з'явиться міжнародна база миротворців ООН

28.05.2012, 10:50
В Україні з'явиться міжнародна база миротворців ООН - Фото
Українські солдати в складі міжнародних сил KFOR
До кінця 2012 року в Україні буде сертифікований спеціальний миротворчий центр ООН. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, напередодні міжнародного Дня миротворців Азаров відвідав спеціальний миротворчий центр Національної академії внутрішніх справ України в Київській області. Прем'єр розраховує, що вже в грудні поточного року центр буде сертифікований ООН. "Сподіваюся, що в грудні ця сертифікація пройде успішно, і ми отримаємо можливість готувати не тільки своїх фахівців для участі в миротворчих операціях, а й фахівців з-за кордону", - зазначив Азаров.

Після сертифікації центр буде функціонувати як постійно діючий міжнародний регіональний центр підготовки миротворчого персоналу ООН. Про організацію такого центру до уряду України звернувся з проханням секретаріат ООН.

Прем'єр-міністр пообіцяв урядову підтримку центру. "Уряд зробить все можливе, щоб це був один з кращих світових центрів підготовки миротворців", - підкреслив Азаров.

Голова уряду ознайомився з навчальною і тренувальною базою центру, поспостерігав за навчаннями миротворців вогневої підготовки, протидії тероризму, відвідав заняття військових з фізичної підготовки та англійської мови. Також прем'єр-міністр привітав миротворців з професійним святом і вручив подяки Кабінету міністрів. При цьому Азаров нагадав, що міжнародний День миротворців ООН введений за ініціативою України: "Я хочу привітати всіх причетних до миротворчої діяльності з Днем миротворця і хочу нагадати, що це свято введено з ініціативи України, і України з перших днів організації миротворчих місій бере в них активну участь", - сказав Азаров.

Голова уряду нагадав, що минулого тижня відбулося засідання РНБО України, де розглядалося питання протидії тероризму: "Це надзвичайно важлива для нас справа, і наявність всього обладнання і, найголовніше, підготовки відповідних фахівців мають для нашої країни велике значення. Тому уряд велику увагу приділяє цьому питанню". При цьому Азаров підкреслив, що Україна пишається своїми миротворцями. За словами голови уряду, вітчизняні миротворці отримували високі оцінки фахівців ООН та інших зарубіжних країн.

Спеціальний миротворчий центр має два навчальних корпуси, стрілецький тир, обладнаний сучасною мультимедійною системою моделювання ситуацій, автодромом, профільними лабораторіями та навчальними полігонами. На сьогоднішній день в центрі проходять підготовку понад 400 курсантів, 53 з яких - жінки. Центр готує інструкторів з миротворчої тематики та міжнародних поліцейських.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини