В Україні вперше народилася дитина від трьох батьків

17.01.2017, 16:10
В Україні вперше народилася дитина від трьох батьків - Фото
Фото: EPA

За допомогою пронуклеарного перенесення ядер 34-річна жінка з безпліддям народила здорову дитину

Репродуктологи клініки "Надія" заявили про те, що на початку січня цього року в Україні народилася перша дитина від трьох батьків, повідомляє УНІАН.

За словами директора клініки Валерія Зукіна, унікальність цього випадку в тому, що це перша в світі дитина, яка народилася після пронуклеарного перенесення ядер в уже запліднених одноклітинних ембріонах (до цього проводився перенесення тільки в незапліднених яйцеклітинах).

Він також зазначив, що за допомогою цього методу 34-річна жінка, яка страждала безпліддям протягом 15 років, змогла народити дитину.

В ході процедури було здійснено перенесення ядер її та чоловіка в донорську яйцеклітину, яка була позбавлена ​​ядра.

"В результаті була отримана "реконструйована" яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері і батька (приблизно 25 000 генів) і цитоплазматичної ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має "трьох батьків", - розповів Зукін.

Наявність ДНК від трьох осіб було підтверджено під час обстеження дитини під час вагітності в лабораторіях України і Німеччини.

"Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі", - підкреслив директор клініки.

Раніше створення ембріонів з використанням ДНК трьох осіб було легалізовано в Великобританії.

При зачатті таким чином дитина матиме більше 22 тисячі генів батьків і тільки 37 генів донора. Гени донора не вплинуть на зовнішність і особистісні характеристики дитини, але допоможуть позбутися від серйозних захворювань, пов'язаних зі сліпотою, порушенням функцій мозку і серцевими захворюваннями.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов