RU

В Україні під домашній арешт помістили 5 тисяч підозрюваних

20.11.2013, 14:27
В Україні під домашній арешт помістили 5 тисяч підозрюваних - Фото
5c6d656097a2e402ced987e72c415426.jpg
Використання найжорсткішого запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу скоротилося на 40 %. Про це сьогодні на круглому столі, присвяченому річниці набуття чинності КПК, повідомив начальник управління ГСУ МВС України Олексій Крюков.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Крюков уточнив, що більшість осіб, яким обирається такий запобіжний захід, підозрюються у скоєнні тяжких і особливо тяжких злочинів, таких більше 85%. "Що стосується використання новел, які нами вводяться... як ви знаєте, перелік запобіжних заходів був змінений, з'явилися нові - домашній арешт в першу чергу, особисте зобов'язання, особиста порука. Хочу сказати, що зараз домашній арешт обрано вже для п'яти тисяч підозрюваних. Це ті особи, які за старим КПК перебували б у місцях позбавлення волі", - сказав він.

Заступник начальника управління Генеральної прокуратури України Юрій Севрук зазначив, що слідчі набагато рідше стали просити суд про обрання запобіжного заходу. За старим КПК, практично по всіх кримінальних справах, які йшли до суду, обвинуваченим обирався запобіжний захід, як мінімум підписка про невиїзд. Зараз майже в 60 % випадків запобіжний захід взагалі не обирається і люди вільно ходять до суду до слідчого. Обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою застосовується вкрай рідко.

"Якщо порівняти з 2012 роком, то ситуація кардинально змінилася. Цього року щомісяця в середньому направляється до суду близько 1850 клопотань про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Торік це було 2500 в місяць, а в 2011-му - понад 4000. Набагато рідше слідчі стали звертатися до суду з проханням обрати такий запобіжний захід", - сказав Севрук .

У свою чергу голова парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан заявив, що прийняття нового КПК суттєво розвантажило слідчі ізолятори. "Буквально пару місяців тому ми відвідали слідчий ізолятор у Києві - всім відоме Лук'янівське СІЗО. Ми побачили, що реально з шести тисяч за старим КПК затриманих, вже залишилося три тисячі. Є вже навіть деякі порожні камери. Але умови утримання вкрай жахливі. Це наступний крок, який треба зробити в розрізі пенітенціарної служби", - зазначив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини