RU

В Україні можуть заборонити побутові пластикові пакети

20.01.2012, 10:53
В Україні можуть заборонити побутові пластикові пакети - Фото
Фото: ЕРА
Якщо ці пропозиції буде реалізовано, то невеликі одноразові пакети, які безкоштовно можна взяти в супермаркетах або купити на ринку, незабаром можуть назавжди зникнути з нашого життя, - пише газета Сегодня.

У міністерстві розробили законопроект, який передбачає заборонити виробництво, імпорт і розповсюдження пакетів, об'ємом менше 20 л, товщиною - менше 0,025 мм. Винних каратимуть штрафами до 1700 грн. Проект зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять у Верховну Раду, де, як сподіваються у міністерстві, закон приймуть, а в 2013 році він запрацює.

Головне завдання закону - мінімізувати відходи. "Кульки розносить вітром, вони забивають водостічні стоки і русла річок, що призводить до повеней. Також при розкладанні пакетів виділяються токсини і канцерогени. Вони потрапляють у воду, а потім в організм людини і викликають різні хвороби, - сказав начальник благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Олександр Ігнатенко. - Від кульків вже відмовилися у Франції, Італії, Іспанії, Японії та інших країнах".

Фахівець відзначив, що без маленьких пакетиків можна обійтися: "Середній термін "життя" такого пакета близько 20 хвилин, а розкладаються - 200 років. Зазвичай покупці в магазинах сортують по кульках продукти, а вдома все викладають в холодильник і шафки, а пакети - в урну. "До того ж ми не забороняємо біопакети (їх уже почали продавати в Україні, коштують дорожче звичайних у 2 рази), які розкладаються протягом місяця і не залишають шкідливих речовин після себе", - додав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини