В Україні хочуть скасувати оцінки в перших двох класах школи

19.06.2017, 17:42
В Україні хочуть скасувати оцінки в перших двох класах школи - Фото
ca23ba9cff76518bbab2db69ade38419.jpg

У новій українській школі буде створена стимулююча система, де досягнення буде підкреслено нарівні з помилками, повідомили в Міносвіти

Міністерство освіти і науки має намір скасувати систему оцінювання для першого і другого класів школи. Про це міністр Лілія Гриневич  повідомила в ході робочої поїздки в Одеську область, передає прес-служба відомства.

Оцінювання в нинішній системі середньої освіти вона охарактеризувала як "каральне".

"У новій українській школі буде створена стимулююча система, де досягнення буде підкреслено нарівні з помилками. При цьому ми не будемо знімати оцінювання в початковій школі повністю. Перший-другий класи повинні бути без оцінок, але в третьому-четвертому діти повинні звикати до бальної системи", - сказала Гриневич.

Міністр зазначила, що перед стартом реформи 22 тисячі вчителів, які будуть навчати першокласників, пройдуть комплексне перенавчання, щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання і інші елементи нової школи.

Гриневич також додала, що компетентнісний підхід, який є одним з основних елементів нової української школи, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання і вимірювання навчальних досягнень учнів. "Погодьтеся, що наша профільна школа зараз орієнтована саме на складання оцінки. Без переорієнтації завдань від діючої моделі ми відійти не зможемо", - пояснила вона.

Читайте також: Гриневич про нововведення в школі: Прогулянки і планшет

Глава Міносвіти зазначила, що в створенні компетентнісних завдань для ЗНО повинно допомогти міжнародне дослідження PISA, яке пройде в Україні в 2018 році.

"PISA спеціалізується саме на перевірці розвитку компетенцій XXI століття. Це дослідження не тільки зробить хороший зріз розвитку українських підлітків, але і є зразком для авторів тестів, які наповнюють тестові зошити ЗНО завданнями", - підкреслила Гриневич.

23 травня 2017 року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким в українських школах повинні будуть створити класи для дітей з особливими потребами.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев