RU

В Україні до кінця року можуть закрити близько 70 вузів - Квіт

16.12.2014, 16:01
В Україні до кінця року можуть закрити близько 70 вузів - Квіт - Фото
Сергій Квіт
В Україні до кінця року можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів. Про це сьогодні повідомив міністр освіти і науки  Сергій Квіт, передає  Радіо Свобода.

"Зараз у нас близько 300 вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що і далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще десь близько 70 університетів можуть зникнути", - пояснив він.

Міністр додав, що скорочення вищих навчальних закладів не означає, що буде якась соціальна напруженість, тому що якщо університет закривається з різних причин, то і студенти відразу переводяться в інші навчальні заклади, і також викладачі можуть знайти роботу в інших вузах.

Міністр нагадав, що до прийняття закону України "Про вищу освіту" на території країни працювало 804 вищих навчальних заклади.

"Він (закон - ред.) набрав чинності, але для того, щоб він запрацював, потрібні різні підзаконні акти, і - внести зміни та доповнення до інших законів. В принципі зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівнів акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які увійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть ставитися до середньої освіти, професійному, безпосередньо працювати на ринку праці або вони залишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива - у середньої професійної освіти у нас. Ми будемо приймати новий закон і багато чого змінювати, і тут є своя окрема перспектива. Не обов'язково їм бути частиною університету", - додав міністр.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про вищу освіту і його підписав президент. Цей документ, зокрема, передбачає фінансову автономію вузів, зменшення навантаження на викладачів і студентів, а також громадський контроль за якістю освіти.

У листопаді Акредитаційна комісія Міністерства освіти і науки України позбавила ліцензії приватний навчальний заклад Київський університет культури, засновником якого є Михайло Поплавський.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини