RU

Віруючі відзначають сьогодні Медовий Спас

14.08.2012, 11:32
Віруючі відзначають сьогодні Медовий Спас - Фото
0024754f556551885f130631ffc91967.jpg
14 серпня православна і греко-католицька церкви відзначають свято Винесення Чесних древ животворящого Хреста Господня, а також свято мучеників Маккавеїв, який в народі іменується Медовим Спасом і пов'язують з освяченням нового урожаю. В цей день під час богослужіння на середину храму для поклоніння віруючим виносять хрест. Після божественної літургії духовенство освячує мед, який вважається після цього цілющим.

У грецькому часослові 1897 року так пояснюється походження цього свята: "Унаслідок хвороб, дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай зносити Чесне древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і в огиду хвороб. Напередодні (31 липня), виносячи його з царської скарбниці, вважали на святій трапезі Великої церкви (в честь Святої Софії - Премудрості Божої). З цього дня і далі до Успіння Пресвятої Богородиці, творячи літії по всьому місту, пропонували його потім народу для поклоніння. Це і є предисхождення Чесного Хреста ".

Крім того, в російській Церкві це свято з'єдналося зі спогадом Хрещення Русі 1 серпня 988 року: "А на походження в день Чесного Хреста буває хід освячення ради водного і освіти ради людського, по всіх градам і весям". Тому Медовий Спас називають також "Спас на воді", "Мокрий Спас" - разом з освяченням води здійснюється освячення меду.

За народними прикметами, на Медовий Спас відлітають стрижі і ластівки, що вважається першим знаком осені, що наближається. У цей день віруючі йдуть до церкви з букетами польових трав і квітів, в яких обов'язково присутні макові головки. Освячені чебрець, м'ята, мак повинні простояти вдома цілий рік.

Свято відкриває двотижневий Успенський пост, по суворості прирівнюваний до Великого посту. Завершується Успенський пост святом Успіння Пресвятої Богородиці.

Після так званого першого Медового Спаса йдуть ще два - Яблучний (19 серпня) і Горіховий (29 серпня) спаси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини