RU

Відбирати мандат повинен виборець, а не суд - опитування

12.03.2013, 13:22
Відбирати мандат повинен виборець, а не суд - опитування - Фото
Фото: ratinggroup.com.ua
Абсолютна більшість респондентів (81%) підтримує ухвалення закону про відкликання депутатів. Проти такого рішення - 13%. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг.

Згідно з дослідженням, така ініціатива популярна майже у всіх регіонах і серед виборців різних партій. "Кілька менша підтримка на Донбасі і серед виборців Партії регіонів, серед яких найбільшу кількість невизначених з даного питання", - сказано в коментарі результатів опитування.

На думку більшості опитаних (61%), депутата повинен відкликати виборець. 14% опитаних вважають, що це повинен робити виборець, але за ініціативою партії, стільки ж - що це прерогатива виключно партії, яка висувала кандидата. Ще 12% вважають, що це повинен робити суд, при цьому 7% вважають, що суд це повинен робити одноосібно, а 5% - за ініціативою парламентської більшості.

Крім того, 5% опитаних вважають, що відкликати депутата повинен тільки парламент, а ще 5% - президент. Не визначилися з цього питання 10%. Як і з приводу попереднього питання, думки респондентів, опитаних у різних регіонах і серед прихильників різних партій, майже збігаються.

Більше половини опитаних вважають, що депутата треба відкликати за корупційні діяння, стільки ж - за недотримання передвиборчих обіцянок. Майже 40% вважають, що депутата необхідно відкликати за зраду державним інтересам і невиконання своїх зобов'язань, які проголошуються в присязі.

Третина опитаних пропонують відбирати мандат за систематичну відсутність на пленарних засіданнях та засіданнях комітетів, стільки ж - за невиконання своїх публічних обіцянок щодо підтримки тієї чи іншої ідеології. 26% опитаних переконані, що депутата треба відкликати в разі переходу в іншу фракцію, 22% - за голосування чужими картками. Не визначилися з даного питання лише 4% опитаних.

Відгук депутатів за корупційні діяння найбільше підтримують прихильники КПУ та УДАРу, за невиконання своїх публічних обіцянок щодо підтримки тієї чи іншої ідеології - прихильники Партії регіонів, за перехід в іншу фракцію - прихильники Батьківщини і Свободи. Найбільш суворо карати за систематичну відсутність на пленарних засіданнях та засіданнях комітетів пропонують прихильники КПУ.

В опитуванні брали участь громадяни України віком від 18 років і старше, було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 22-28 лютого 2013 року.

Інтернет-користувачі також  пропонують відбирати мандат у тушок, у тих хто голосує чужою карткою і прогулює роботу в Раді.

Нагадаємо, раніше Вищий адміністративний суд України позбавив  Сергія Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд прийшов до висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Детальніше: Казус Власенка. Чому позбавили мандата захисника Тимошенко

За що депутатів потрібно позбавляти мандата в першу чергу? Результати опитування


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини