RU

В Україні з'являться медичні чекапи для людей старше 55 років – Зеленський

22.06.2021, 15:58
В Україні з'являться медичні чекапи для людей старше 55 років – Зеленський - Фото
Зеленський (Фото – сайт президента України)

В Україні планують запровадити повне медичне обстеження кожні два роки для людей старше 55 років. Про це заявив президент Володимир Зеленський в ході форуму "Україна 30. Здорова Україна".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зеленський представив загальнонаціональну програму, спрямовану на оздоровлення населення країни.

Голова держави зазначив, що причиною 85% передчасних смертей в Україні є захворювання системи кровообігу та онкологія. Він констатував, що часто ці хвороби діагностують уже на пізніх стадіях, тому частина нової програми  – запуск так званих чекапыв для людей віком від 55 років.

"Для осіб старше 55 років будуть введені так звані медичні чекапи  – повні медичні обстеження кожні два роки. А для деяких категорій  – щорічно. Рання діагностика захворювань дозволяє державі рятувати життя своїх громадян, витрачаючи набагато менше коштів, але найголовніше  – маючи набагато більше шансів",  – сказав Зеленський.

Під час пресконференції після форуму голова МОЗ Віктор Ляшко уточнив, що анонсовані Зеленським чекапи передбачають щорічний медичний огляд сімейним лікарем.

"Є певні скринінгові процедури, які він (лікар, – ред.) повинен рекомендувати для проходження", – сказав Ляшко.

За його словами, йдеться про регулярний моніторинг аналізу крові, який може показувати ті чи інші патології. Також передбачається скринінг для раннього діагностування раку прямої кишки і молочних залоз.

Планується, що в застосунку Дія з'явиться кабінет пацієнта, де можна буде відстежувати проходження медичних чекапів.

  • 18 червня Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної зарплати для медиків  – не менше 13 500 грн для середнього медичного персоналу і не менше 20 000 грн для лікарського складу.

Читайте також: Літній вік. Мінсцополітики показало графік старіння українців до 2030 року

Оксана Житнюк
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини